Kdo jsem

Jsem máma tří dětí, webová analytička a taky začínající dula. Působím v Praze a Středočeském kraji.

2

Petra Nerodilová #

Jmenuju se Petra Nerodilová a přes svoje příjmení jsem máma tří dětí. Ty mě sice aktuálně zaměstnávají jako dva plné úvazky, přesto se snažím najít si čas i na partnera a na sebe. Ráda trávím čas na vzduchu, chodím po slackline, peču chleba nebo hraju na kastaněty. Jsem lektorka vaničkového plavání miminek a webová analytička s potřebou kombinovat předvídatelné s nepředvídatelným. Mám zkrátka ráda rovnováhu a snažím se ji udržovat i ve svém životě.

A proč jsem se rozhodla stát se dulou?

Každý z mých porodů byl jedinečný a odlišný od těch dalších dvou. Jedno ale měly společné - pokaždé šlo o nádherný a posilující zážitek, díky kterému jsem jako žena neskutečně vyrostla. Měla jsem to štěstí, že jsem se mámou stala po svém, a to z velké části díky podpoře, které se mi dostalo.

Moc bych si přála, aby měly z porodu podobný zážitek i další ženy. Aby mohly těhotenství, porod i šestinedělí prožít co nejvíc podle svých představ. Aby místo: “No, nějak jsem to přežila,” mohly říct: “Na porod ráda vzpomínám”.

U porodu má žena jen pár jistot - že proběhne jindy a jinak, než očekávala, a že jednou skončí. Tak jako jindy v životě, i během těhotenství a porodu nemusí jít vždy všechno podle plánu, ale když máme vedle sebe někoho, s kým můžeme svoje obavy a nejistoty sdílet, někoho, kdo při nás stojí, pomůže nám to neztratit pevnou půdu pod nohama.

A tak ke mně jednou přišla ta prvotní myšlenka, že jako dula bych třeba mohla některým maminkám pomoct, aby se jim té podpory v zádech dostalo, a přihlásila jsem se do dvouletého výcviku u Českých dul. Ten mi dal nejen bohatý teoretický základ, ale i možnost osobnostně vyrůst a kvalitně se na dulí profesi připravit díky sebezkušenostní části. Výcvik jsem dokončila na podzim roku 2023, aktuálně jsem tedy dula absolventka.

Bydlím v Úvalech u Prahy a působím jak ve Středočeském kraji, tak v Praze.